«Ақберен» республикалық байқауының облыстық кезеңінің қорытындысы

2019 жылғы 6 наурыз күні Еркін Әуелбеков атындағы дарынды балаларға арналған №4 облыстық мектеп-интернаты базасында «Ақберен» республикалық байқауының облыстық кезеңі өткізілді.

Байқаудың мақсаты: 8-11 сыныптар арасындағы оқушылардың гуманитарлық-эстетикалық ғылымдар саласында кәсіптік қызметін таңдауға шығармашылық қабілетті, өлең жазу, тапқыр талантын, дарындылығын ашу, олардың әмбебаптық қабілеттеріне баса ден қою (ақындық, шешендік шеберлігі, түрлі ұлттық аспапта ойнау, т.б.) шығармашылық қабілеттерін айқындау.

Байқаудың облыстық кезеңіне аудандық, қалалық, облыстық мектептерден 52 оқушы қатысып, 25 оқушы І, ІІ, ІІІ дәрежелі дипломдармен марапатталды.

 

Шешендік, білгірлік номинациясы бойынша:

ІІ дәрежелі диплом иегері:

  • Бимуратова Мерейім – Қармақшы ауданы, №80 мектеп, 10 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:

  • Шайық Жанель – Қызылорда қаласы, №10БИЛ, 10 сынып
  • Еркінбаев Дарын – Қызылорда қаласы, «Мұрагер» мектебі, 11 сынып

 

Көркемсөз оқу номинациясы бойынша:

І дәрежелі диплом иегері:

  • Абимолдаев Азамат – Қармақшы ауданы, №277 мектеп, 11 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:

  • Нұрханұлы Шерхан – Қызылорда қаласы, №9 мектеп, 10 сынып
  • Айтбайұлы Мейірхан – Шиелі ауданы, №270 мектеп, 9 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:

  • Мәлік Ақерке – Сырдария ауданы, №42 мектеп, 9 сынып
  • Күнтөреева Еңілік – Қызылорда қаласы, №10БИЛ, 8 сынып
  • Байдулла Ақмарал – Қазалы ауданы, №70 мектеп, 11 сынып

 

Эссе жазу номинациясы бойынша:

І дәрежелі диплом иегері:

  • Байдрахманқызы Нұрай – Қызылорда қаласы, №10БИЛ, 10 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегері:

  • Аманжолова Ақмарал – Қызылорда қаласы, №4ОДМИ, 9 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:

  • Көшербаева Анар – Қармақшы ауданы, №80 мектеп, 11 сынып
  • Ысқақ Айбек – Арал ауданы, №20 мектеп, 10 сынып
  • Балғараева Назым – Қызылорда қаласы, №136 мектеп, 10 сынып

 

Ұлттық аспапта өнер көрсету (домбыра, қобыз, жетіген және т.б.) номинациясы бойынша:

І дәрежелі диплом иегері:

  • Аманжолұлы Әлфараби – Қызылорда қаласы, №173 мектеп, 9 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегері:

  • Әбжәлиев Айбек – Арал ауданы, №14 мектеп, 9 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:

  • Демесінов Даниял – Қармақшы ауданы, №273 мектеп, 8 сынып
  • Әлиасқар Айдын – Жаңақорған ауданы, №209 мектеп, 9 сынып

 

Ақындар айтысы номинациясы бойынша:

І дәрежелі диплом иегері:

  • Әбдіқан Бекзат – Қазалы ауданы, №98 мектеп, 11 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегері:

  • Әмірхан Елдар – Шиелі ауданы, №45 мектеп, 8 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегері:

  • Сламов Данияр – Арал ауданы, №220 мектеп, 8 сынып

 

Ақындар мүшайрасы номинациясы бойынша:

І дәрежелі диплом иегері:

  • Махашов Алихан – Қазалы ауданы, №90 мектеп, 9 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегері:

  • Бигельдиева Аделия – Қармақшы ауданы, №273 мектеп, 9 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:

  • Қартбай Мейіржан – Жалағаш ауданы, №114 мектеп, 8 сынып
  • Сұлтанайұлы Мағжан – Қызылорда қаласы, №4ОДМИ, 10 сынып
Translate/Перевести/Аудару