2020-2021 оқу жылындағы 1-7 сынып оқушыларының зерттеу жұмыстары мен шығармашылық жобаларының республикалық «Зерде» конкурсының облыстық кезеңінің қорытындысы


Қызылорда облысының білім басқармасының «Дарын» облыстық қосымша білім беру орталығының ұйымдастыруымен 2020 жылдың 21-23 желтоқсан күндері аралығында Қызылорда қаласы, «Дарын» облыстық қосымша білім беру орталығы базасында қашықтан ZOOM платформасында Республикалық «Зерде» конкурсының облыстық кезеңі өткізілді.
Республикалық «Зерде» конкурсының негізгі мақсаты мен міндеттері: балалардың зерттеу қызметінің дағдыларын дамыту, кіші және орта жастағы мектеп оқушыларының интеллектуалдық-шығармашылық әлеуетін ынталандыру болып табылады. Сонымен қатар, зерттеу жұмыстарына қызығушылық танытқан қабілетті және дарынды оқушыларды анықтау, оларға қолдау көрсету.
Конкурс келесідей секциялардан тұрады:
-қазақ тілі мен әдебиеті;
-орыс тілі мен әдебиеті, ағылшын тілі;
-математика, информатика;
-физика, техника;
-медицина, психология;
-тарих, өлкетану, этномәдениеттану;
-химия, биология;
-экология, валеология,
-робототехника.
Республикалық конкурстың облыстық кезеңіне 128 жобамен 141 оқушы қатысып, төмендегі оқушылар облыстық білім басқармасының І, ІІ, ІІІ дәрежелі дипломдарымен және әділ-қазылар алқасының ұсынысымен жеңіске ынталы, білім мен ғылымға деген ерекше қызығушылығы бар деп табылған 4 оқушы «Дарын» облыстық қосымша білім беру орталығының «Алғыс хаттарымен» марапатталды.

Қазақ тілі мен әдебиеті секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегері:
-Амангелдиева Еркеназ – Қармақшы ауданы, №26 мектеп, 5 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Кажмахан Мадина – Жалағаш ауданы, №201 мектеп, 4 сынып
-Қуандық Жандос – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып
-Жолдыбек Ерасыл– Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Алясқар Жансая – Қызылорда, №212 мектеп, 2 сынып
-Жасымова Зейнеп – Арал ауданы, №19 мектеп, 4 сынып
-Жеткерген Мерей – Қазалы ауданы, №226 мектеп, 6 сынып
-Назарова Мөлдір – Қызылорда, №5 мектеп, 6 сынып

Орыс тілі мен әдебиеті, ағылшын тілі секциясы бойынша:
ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Милиярова Мелек – Қармақшы ауданы, №108 мектеп, 2 сынып
-Тұлпаров Данияр – Арал ауданы, №260 мектеп, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Сахиев Динмухаммед – Жалағаш ауданы, №123 мектеп, 3 сынып
-Әбимүсілімқызы Әзима – Қармақшы ауданы, №107 мектеп, 5 сынып
-Малдыбай Нариман – Қызылорда, №5 мектеп, 6 сынып

Математика, информатика секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегерлері:
-Маратқызы Алуа – Қызылорда, №3 мектеп, 4 сынып
-Естайұлы Әділбек – Арал ауданы, №2 ОДМИ, 7 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Серікбай Айзере – Жаңақорған ауданы, №213 мектеп, 4 сынып
-Қайратқызы Сымбат – Жалағаш ауданы, №31 мектеп, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Алмат Ақтолқын – Қармақшы ауданы, №108 мектеп, 4 сынып
-Тұрақбай Ақнұр – Жалағаш ауданы, №122 мектеп, 4 сынып
-Қалдыбек Инабат – Қызылорда, №8 мектеп-интернат, 5 сынып
-Жағыпар Жанерке – Жалағаш ауданы, №119 мектеп, 6 сынып

Робототехника секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегерлері:
-Ақылбекұлы Дарын – Сырдария ауданы, №37 мектеп, 4 сынып
-Әкімшаев Әбілмансұр – Арал ауданы, №2 ОДМИ, 6 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Сұлтанбек Мұқағали – Қызылорда, №264 мектеп, 7 сынып
-Бекмұрат Бағлан – Арал ауданы, №220 мектеп, 3 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Жайшылық Нұрперзент – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып

Физика, техника секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегерлері:
-Мүсілов Санжар – Сырдария ауданы, №37 мектеп, 4 сынып
-Сейітбекқызы Нұргүл – Қармақшы ауданы, №105 мектеп, 7 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Медет Әлия – Сырдария ауданы, №37 мектеп, 3 сынып
-Әмір Ибрахим – Қызылорда, №101 мектеп, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Айбекұлы Дамир – Қызылорда, №189 мектеп, 3 сынып
-Темірбек Айбатыр – Жалағаш ауданы, №202 мектеп, 7 сынып

Экология, валеология секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегерлері:
-Қаржаубай Ерасыл – Қазалы ауданы, №225 мектеп, 4 сынып
-Серіктік Ғафуржан – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып
-Оразбаева Арайлым – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Әкімжан Мағжан – Арал ауданы, №65 мектеп, 3 сынып
-Мырзағалиев Биғали – Қармақшы ауданы, №199 мектеп, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Оңдалы Расул – Қызылорда, «Мұрагер», 3 сынып
-Таңірбергенова Қарақат – Шиелі ауданы, №45 мектеп, 7 сынып
-Ералханова Ақтілек – Шиелі ауданы, №45 мектеп, 7 сынып

Медицина, психология секциясы бойынша:
ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Зинолла Инабат – Қызылорда, №253 мектеп, 2 сынып
-Сұлтан Альбина – Қызылорда, №171 мектеп, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Жанарал Інжу – Қазалы ауданы, №16 мектеп, 1 сынып
-Мылтықбай Балауса – Қазалы ауданы, №249 мектеп, 5 сынып

Тарих, өлкетану, этномәдениеттану секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегерлері:
-Омарбай Ерболат – Қызылорда, №3 мектеп, 3 сынып
-Рустамұлы Нұрсұлтан – Қызылорда, №8 мектеп-интернат, 5 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Балтақожаева Айжұлдыз – Қармақшы ауданы, №107 мектеп, 2 сынып
-Жалғас Ердос – Қызылорда, №222 мектеп, 7 сынып
-Жолдасбек Гүлім – Қармақшы ауданы, №26 мектеп, 5 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Күмісбек Нұрасыл – Қазалы ауданы, №226 мектеп, 4 сынып
-Алмат Назым – Жалағаш ауданы, №31 мектеп, 4 сынып
-Төлеу Инкар – Жалағаш ауданы, №31 мектеп, 4 сынып
-Асқарбек Нұртөре – Жалағаш ауданы, №32 мектеп, 4 сынып
-Өмірзақова Ақсүйрік – Қызылорда, №10 БИЛ, 7 сынып

Химия, биология секциясы бойынша:
І дәрежелі диплом иегерлері:
-Еркінұлы Ерасыл – Қызылорда, №264 мектеп, 3 сынып
-Сәтбай Марияш – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып
-Сәбитқызы Сабина – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып

ІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Бақытқызы Еркесылқым – Қазалы ауданы, №225 мектеп, 4 сынып
-Жақсылықова Мерей – Қармақшы ауданы, №199 мектеп, 7 сынып
-Темірланқызы Фатима – Сырдария ауданы, №42 мектеп, 7 сынып
-Мәтжат Шаттық – Сырдария ауданы, №42 мектеп, 7 сынып

ІІІ дәрежелі диплом иегерлері:
-Абдрахманова Айдана – Қармақшы ауданы, №269 мектеп, 3 сынып
-Жиеналы Нұрмат – Қазалы ауданы, №91 мектеп, 7 сынып
-Серікбаева Ақсезім – Қызылорда, №101 мектеп, 7 сынып
-Болатқызы Еркеназ – Сырдария ауданы, №139 мектеп, 4 сынып

«Алғыс хат» иегерлері:
-Әділбек Анель – Қазалы ауданы, №249 мектеп, 7 сынып
-Мұратқызы Мөлдір – Сырдария ауданы, №37 мектеп, 7 сынып
-Құрмантай Аяна – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып
-Есенгелдин Елбатыр – Қызылорда, №4 ОДМИ, 7 сынып

 

 

Translate/Перевести/Аудару