«Қазақстан балалары шексіз әлемде!» балалар киносының республикалық фестивалінің облыстық кезеңінің қорытындысы

2018 жылғы 21 желтоқсан күні Қызылорда облысының білім басқармасының «Дарын» облыстық қосымша білім беру орталығының ұйымдастыруымен №23 мектеп-лицей базасында «Қазақстан балалары шексіз әлемде!» балалар киносының республикалық фестивалінің облыстық кезеңі өткізілді.
Облыстық фестивальға аудандық/қалалық және облыстық мекемелерден 69 оқушы (Арал-1, Қазалы-5, Қармақшы-9, Жалағаш-9, Сырдария-9, Шиелі-10, Жаңақорған-6, Қызылорда-9, №4 ОДМИ-1, №9БИЛ-3, №10БИЛ-7) қатысып, 54 оқушы (І орын – 9, ІІ орын – 18, ІІІ орын – 27) білім басқармасының дипломдарымен және бағалы сыйлықтармен марапатталды.

Байқау 7 номинация бойынша жүргізілді.
1) деректі (ойынды емес) кино – нақты оқиға негізінде алынған, адамдар, жағдайлар туралы туынды;
2) ойынды кино – актерлік ойын, операторлық және режиссерлік өнері көмегімен түсірілген сюжетті туынды (ойдан шығарылған немесе нақты оқиға желісі бойынша) шығарма;
3) STOP-MOTION-видео – STOP-MOTION технологиясында жасалған сюжетті туынды. Фотокамераға түсірілген немесе видеолардан таңдап алынған кадрлардан тізбектей монтаждалған ролик. Кадрда адамдар шағын қадаммен жылжып, үздіксіз қозғалыс иллюзиясын жасайды;
4) әлеуметтік жарнама, әлеуметтік ролик – қоғамдағы мәселелерге көрермендердің назарын аударуға арналған қысқа жарнамалық хабарлама;
5) анимация – бейненің қозғалу иллюзиясын көрсететін компьютерлік немесе заттық мультипликациялық техникада орындалған кез-келген туынды;
6) видео-арт – жаңа видеотехника және компьютерлік өңдеу құралдарымен түсірілген мазмұнына авторлық көркем концепцияны мазмұндайтын видеоролик;
7) музыкалық фильм.

«Деректі кино» номинациясы бойынша
І дәрежелі Диплом
– Садуақас Жансая – Арал ауданы, №177 орта мектеп, 10 сынып;
– Әбілқасымов Бақдәулет – Қызылорда қаласы, №101 мектеп-лицей, 10 сынып;
ІІ дәрежелі Диплом
– Мұханбет Анель – Қызылорда қаласы, №3 мектеп-лицей, 10 сынып;
– Мәдиев Сырхан – Қызылорда қаласы №11 мектеп-лицей, 9 сынып;
– Сейтжанов Айболат – Қармақшы ауданы, №277 орта мектеп, 10 сынып;
– Ерсайын Азамат – Қазалы ауданы, №17 орта мектеп;
– Аманбеков Заманбек – Сырдария ауданы, №210 орта мектеп;
– Батырханқызы Жадыра – Жалағаш ауданы, №201 орта мектеп, 9 сынып;
ІІІ дәрежелі Диплом
– Абдыханиев Абылай – Қармақшы ауданы, №277 орта мектеп, 9 сынып;
– Ибрагим Алинур – Сырдария ауданы, №42 мектеп-лицей;
– Сұлтанбайұлы Бекмұрат – Шиелі ауданы, №127 мектеп-лицей;
– Шекербек Зарина – Жаңақорған ауданы, №160 мектеп;
– Шәмшиева Самал – Жаңақорған ауданы, №160мектеп;
– Ақбөкен Зина – Қазалы ауданы, №94 мектеп;
– Әшімхан Ерке – Шиелі ауданы, №47 мектеп;
– Ли Даниэль – Қызылорда қаласы, №7 мектеп-лицей;

«Ойынды кино» номинациясы бойынша
І дәрежелі Диплом
– Тайбасар Шарипа – Қызылорда қаласы, №10 БИЛ, 8 сынып;
ІІ дәрежелі Диплом
– Данияр Диана – Жаңақорған ауданы, №52 мектебінің оқушысы,
– Серікбай Ильяс – Қызылорда қаласы №1 мектеп-гимназия оқушысы,
ІІІ дәрежелі Диплом
– Нұрбол Қарақат – Жалағаш ауданы, №38 мектеп, 9 сынып;
– Жолдасбек Мейіржан – Шиелі ауданы, №127 мектеп-лицей;
– Сахып Асылбек – Қызылорда қаласы, «Мұрагер» мектебі;
– Камал Саулет – Қызылорда қаласы, №143 мектеп, 9 сынып

STOP-MOTION-видео номинациясы бойынша
І дәрежелі Диплом
– Ағыбаев Арнұр, Дауылбай Нұрдәулет – Қызылорда қаласы, №9БИЛ оқушылары;
ІІ дәрежелі Диплом
– Нұрғазы Назкен – Жалағаш ауданы, №122 мектеп, 11 сынып;
– Жандос Рамазан – Қармақшы ауданы, №277 мектеп, 11 сынып;
ІІІ дәрежелі Диплом
– Керімбек Данияр – Шиелі ауданы, №127 мектеп –лицей;
– Орманбекова Аружан – Қызылорда қаласы, №10 БИЛ оқушысы

«Әлеуметтік жарнама, әлеуметтік ролик» номинациясы бойынша
І дәрежелі Диплом
– Қадыр Дильназ – Қызылорда қаласы, №10БИЛ, 10 сынып;
ІІ дәрежелі Диплом
– Кенжеғазыұлы Мансур – Сырдария ауданы, №210 мектебінің оқушысы,
– Тұрсынбек Ернар – Шиелі ауданы, №127 мектеп;
– Абубакир Бибайша – №4 ОДМИ 9 сынып оқушысы
ІІІ дәрежелі Диплом
– Джумабаев Айұзақ – Қармақшы ауданы, №277 мектеп, 10 сынып;
– Шигамбаева Сара – Қызылорда қаласы, №10 БИЛ оқушысы;
– Қайратұлы Мирас, Маратұлы Әли – Сырдария ауданы, №37 мектеп, 7 сынып оқушылары;
– Жорабеков Арсен – Қызылорда қаласы, №23 мектеп-лицей оқушысы;

«Анимация» номинацисы бойынша
І дәрежелі Диплом
– Жарылқасынов Арман – Қармақшы ауданы, №277 мектеп, 11 сынып;
ІІ дәрежелі Диплом
– Жұбаныш Самал – Жалағаш ауданы, №122 мектеп, 10 сынып;
ІІІ дәрежелі Диплом
– Сағладинқызы Дариға – Жалағаш ауданы, №122 мектеп, 10 сынып;
– Смайлова Перизат – Шиелі ауданы,№127 мектеп-лицей;

 «Видео-арт» номинациясы бойынша
І дәрежелі Диплом
– Балабеков Ернар – Шиелі ауданы, №127 мектеп-лицей;
ІІ дәрежелі Диплом
– Әлмен Бекарыс – Жаңақорған ауданы, №163 мектебінің оқушысы;
– Байжан Рамазан – Қызылорда қаласы, №9 БИЛ оқушысы;
ІІІ дәрежелі Диплом
– Нарманова Дариға – Қызылорда қаласы, №10 БИЛ оқушысы,
– Ниязхан Дарын – Сырдария ауданы, №139 мектеп, 7 сынып оқушысы;
– Шылмырзаева Аружан – Қармақшы ауданы, №277 мектеп, 9 сынып;

«Музыкалық фильм» номинациясы бойынша
 І дәрежелі Диплом
– Шазат Аружан – Жаңақорған ауданы, Бесарық өнер мектебі оқушысы,
ІІ дәрежелі Диплом
– Қалмаханова Аида – Қармақшы ауданы, №277 мектеп, 10 сынып;
– Сайфулла Айбарыс – Шиелі ауданы, №127 мектеп-лицейінің оқушысы,
ІІІ дәрежелі Диплом
– Бисенғали Дина – Қазалы ауданы, № 165 орта мектебінің оқушысы;
– Көлдеева Гүлжанар – Жалағаш ауданы, №201 мектеп, 9 сынып;
– Бақытқызы Назия – Қызылорда қаласы, №10 БИЛ оқушысы;
– Тұрар Досжан, Сұлтан Ислам – Қызылорда қаласы, №9 БИЛ оқушысы.

Translate/Перевести/Аудару